Saç Kesim Fiyatları 2023 İstanbul, Ankara, İzmir

Saç Kesim Fiyatları
Saç Kesim Fiyatları

Saç kesim fiyatları, son zamanlarda birçok insan özellikle kadınlar tarafından sık ve detaylı olarak araştırılan bir konu. Bundan dolayı saç kesim modelleri ve saç kesim fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Bulduğumuz tüm güncel bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Kadınlar; el, tırnak, cilt bakımı kadar saç bakımına da önem verirler. Çoğu kadın kendinde bir değişim yapmak istediğinde değişime gittikleri ilk şey saçlarıdır. Aynı zamanda sürekli olarak değişen trendler ile birlikte saç modelleri de değişmekte ve modayı, trendleri takip eden kadınları bu yeni modeller cezbetmektedir. Elbette zaman içinde değişen tek şey saç kesim modelleri değildir aynı zamanda saç kesim fiyatlar da değişmektedir.

2023 saç kesim fiyatları ne kadar? Son trend saç kesim modelleri nedir? En güncel saç kesim ücretleri? En yeni saç kesim modelleri? Gibi sorularınızı cevaplamak için detaylı bir araştırma yaptık ve yazımızda tüm bu sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Son Trend Saç Kesim Modelleri

Saç Kesim Modelleri
Saç Kesim Modelleri

Kadınları yeni tırnak modelleri ya da yeni makyaj trendleri her ne kadar değiştirse de yeni bir saç rengi ya da yeni bir saç kesim modeli kadar değiştiremedikleri bir gerçek. Geçen zamanla birlikte saç kesim modelleri ve trendleri de kuşkusuz yenilenmektedir.

Yeni modeller trend olabildiği gibi kuşkusuz eski dönem modelleri de yeniden gündeme gelmekte, yeni modaya uygulanabilmekte ve trend olabilmektedir. Saç kesim fiyatlarına geçmeden önce güncel saç kesim modelleri hakkında size kısaca biraz bilgi verelim istedik.

1. Eforsuz Lob

Omuz hizasında kesilen lob saçlar bu sezonun en trend ve pratik modellerinden bir tanesi. Bu model düz kesilebildiği gibi katlar eklenerek de ayrı bir hava katabilir.

2. Doğal Rapuzel

Bu model tam olarak uzun saçları sevenler için. Salaş bir bitişle şekillendirilen uzun saçlar size doğal ve romantik bir görünüm sağlar.

3. Mini Bob

Kısa saçlar favorisi olanlar için bu model, tam kulak hizasında biten küt saçlar ile tam olarak favori. Hem modern hem retro bir görünüm sağlayan bu modeli fön ile şekillendirebilirsiniz.

4. Joker Ara Boy

Ne çok uzun ne de çok kısa olan bu saçlar omuz hizasının biraz altında bitmekte. Fazla bir bakım ve şekillendirme istemeyen bu şaçların püf noktası doğru ölçüde kesilen katlar.

5. 70’ler Katları

70’lerden ilham alan bu model son zamanların en gözde modellerinden bir tanesi. Bol katlar ile saça ekstra bir hacim kazandıran bu shag kesim, büyük bukleler ile güzel bir görünüş oluşturuyor.

2023 Saç Kesim Fiyatları Ne Kadar?

Her ne kadar son moda ve trendler takip edilse de, insanlar kendilerinde arada bir ufak değişimler yapmak istese de, bu modeller kadınları her ne kadar cezbetse de elbette her sektöre gelen zamlar ile birlikte güzellik sektörüne de zam gelmiş ve çoğu kuaför saç kesim fiyatlarını arttırmıştır.

Saç kesim fiyatları; kuaförden kuaföre, modelden modele, şehirden şehre hatta semtten semte değişiklik gösterebilmektedir. Tam olarak net bir fiyat söyleyemeyiz. Fakat ‘’ 2023 saç kesim fiyatları ne kadar?’’ ya da ‘’ Güncel saç kesim fiyatları nedir?’’ gibi sorulara verilebilecek ortalama cevap 60 TL ile 350 TL arasındadır.  Ancak Türkiye geneline baktığımızda bu fiyat ortalama olarak 120 TL’dir.

  • 2023 yılında ortalama saç kesim fiyatı 150 TL’dir.

İstanbul, Ankara, İzmir Saç Kesim Fiyatları

Şehirlerden örnek vermemiz gerekirse İstanbul’da kadın saç kesim fiyatı ortalama olarak 100 TL ile 200 TL arasında, Ankara’da kadın saç kesim fiyatı ortalama 90 TL ile 180 TL arasında, İzmir’de kadın saç kesim fiyatı 80 TL ile 160 TL arasındadır. Tabii ki bu saç kesiminden önce kuaförde saçınızı yıkatırsanız ya da saç kesiminden sonra fön çektirirseniz ödediğiniz fiyat ortalama olarak 30 TL ile 80 TL arasında artabilmektedir. Ayrıca makas ile kesim ve saç kesim makinesi ile kesim arasında da fiyat farklı olabilmektedir bu fark için de yaklaşık 30 TL ile 70 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

  • Ortalama İstanbul saç kesim fiyatı 180 TL’dir.
  • Ortalama İzmir saç kesim fiyatı 120 TL’dir.
  • Ortalama Ankara saç kesim fiyatı 130 TL’dir.

Erkek Saç Kesim Fiyatları Nedir?

Erkek Saç Kesim Fiyatları
Erkek Saç Kesim Fiyatları

Saç kesim fiyatları berberlerde de bir artış göstermiştir. ‘’Erkek saç kesim fiyatları ne kadar?’’ sorusu için de cevap olarak ortalama olarak 40 TL ile 300 TL arasında diyebiliriz. Fakat Türkiye geneline bakıldığında ortalama fiyat yaklaşık 60 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabii ki kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de bu fiyatlar berberden berbere, modelden modele, şehirden şehre ve semtten semte değişiklik gösterebilir.

Şehirlerden örnek verecek olursak yapılan araştırmalara göre İstanbul ilinde yapılan bir saç kesiminin ortalama fiyatı 90 TL iken, erkeklere verilen bu saç kesim hizmeti Ankara’da 85 TL, İzmir’de ve Bursa’da 70 TL, Konya’da 65 TL, Adana ve Mersin’de 60 TL civarındadır.

Saç Kesim Fiyatları 2023 Güncel

Dediğimiz gibi tüm bu saç kesim fiyatları kesim yapılan kuaföre göre, bulunduğu il ve semte göre, istediğiniz model, işlem ve kesim aletine göre değişiklik gösterebilmektedir. En son trend saç kesim modelleri ve 2023 saç kesim fiyatları ile ilgili en çok sorulan soruları cevaplamaya çalıştık.

Saç kesim modelleri ve fiyatları ile ilgili hala merak ettiğiniz sorunuz varsa yorumlarda sorabilirsiniz.

Yazımızı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyat ile ilgili en doğru ve en güncel bilgileri öğrenmek için diğer yazılarımıza bakmayı ve sitemizi her gün kontrol etmeyi unutmayın.