Kaş Yaptırma Fiyatları 2022 – Microblading Kalıcı mı?

kaş yaptırma fiyatları
kaş yaptırma fiyatları

Dış güzelliğine dikkat eden tüm kadınlar microblading fiyatları ve nasıl yapıldığı hakkında illaki bir şeyler duymuştur. Hepimiz çevremizde iyi kötü kaş yaptırma hikayeleri duyarız.

Eğer bununla ilgili deneyim yaşayan duymadıysanız o kişi siz olabilirsiniz. Haydi gelin hep beraber kaş yaptırma fiyatları 2022 ‘yi ve tüm detaylarını birlikte inceleyelim!

Kaş Yaptırma Fiyatları Ne Kadar?

kaş yaptırma fiyatları

Çok değişken bir fiyat skalası olmasına rağmen ortalama fiyat vermek mümkün. Herhangi bir kuaför ya da güzellik salonunda yaptırmak isterseniz 350 TL’den 1.500 TL’ye kadar yaptırmak mümkün.

Ama burada sizi uyarmalıyım bazı güzellik merkezleri maliyetten kurtulmak için kalıcı dövme boyası kullanabilmekte. Uzun süre yüzünüzde kalacak bir şey için ucuz olanı değil, iyi işlem yapan bir yeri tercih etmenizi öneririm. Çevrenizdeki güzellik merkezlerini iyi araştırıp, orada daha önce kaş yaptırmış kişilerden yorumlarını dinleyiniz ve mikroblading hakkında her şeyi öğreniniz.

Daha lüks güzellik salonları tercih etmeyi düşünenler için fiyatlar 750 TL ile 2.500 TL arasında değişecektir. Bu elbette ki bulunduğunuz çevreye göre değişkenlik gösterecektir. Sadece bulunduğunuz çevreye göre değil alanında uzman ve akademik eğitim almış estetisyenler tarafından yapılan microblading fiyatları 3.000 TL-5.000 TL civarına kadar yükselebilmektedir.

Ortalama olarak kaş yaptırma fiyatları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

İSTANBULİZMİRANKARABURSA
750 TL500 TL1000 TL500 TL
2800 TL1500 TL1500 TL700 TL
kaş yaptırma fiyatları

Microblading Çeşitleri ve Fiyatları

4D Kaş yaptırma fiyatları: 2500 TL-3500 TL

Kıl tekniği kaş fiyatları:1000 TL- 2000 TL

Kalıcı kaş fiyatları:750 TL-1.500 TL

Microblading kaş fiyatları:450 TL- 1500 TL

4D kıl tekniği fiyat:2500 TL-3500 TL

3D kaş fiyatları:1000 TL- 2000 TL

Kaş kontörü fiyatları:350 TL – 750 TL

Kaş Yaptırma Nedir?

Kaş yaptırma daha popüler adıyla microblading en yalın haliyle daha etkileyici bakışlar için, kaşların yüze göre tasarlanması diyebiliriz. Kaşlar yüzümüzdeki ifadeyi belirler.

Bunun için belki de birçok kadın sabahın erken saatlerinde uyanıp, kaşlarını tarayıp, boşlukları farla dolduruyor. Her gün bununla uğraşmak istemeyen kadınlar kalıcı olmasa da uzun süre garantisi olduğu için kaş yaptırmaya başvuruyorlar!

Esmer ve gür kaşlıysanız şanslısınız, fakat açık tenli ve seyrek çıkan kaşlarınız varsa durum biraz daha kötü olabilir. Geçici çözümler her zaman istediğiniz gibi gitmeyebilir. Bazen kaşları sürekli almak onları küstürür ve bazı yerlerde çıkmaz. Ya da farla çizerken yamuk olma ihtimali hayli yüksek.

‘Bu kadar olumsuz konuşuyorsun peki biz ne yapacağız?’ diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Hemen korkmayın cevabı çok basit. Size verebileceğim ilk önerim bunu bir problem haline getirmekten vazgeçip kaşlarınızla mutlu olmayı seçebilirsiniz.

Ya da kısa süren bir işlemle uzun süre kalıcı keskin bakışlar elde edebilirsiniz. Eğer ikinci şıkkı seçenlerdenseniz kaş yaptırma fiyatları ve detayları için okumaya devam edin.

Etkileyici bakışlar için kaşların tamamlayıcı olan kirpiklerle alakalı olan İpek Kirpik Fiyatları başlıklı yazımızı okumaya davet ediyorum.😊

Kaş Yaptırma Tekniği Nasıl Yapılır?

Bu işlem kaşların boş kalan kısımlarına kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgilerin yerleştirilmesi işlemidir. İlk olarak yapılacak yerler belirlenip kalemle çizilir. Daha sonra uyuşturucu krem sürüp 20 dakika beklenir.

Daha sonra cilt ve saç rengine göre kaşlara dövme yapılıyor. Normal dövmeden farkları elbette var. Dövme kadar acıtmaması ve derinin daha üst tabakasına yapılması farklar arasında.

Hijyenik ve tek kullanımlık iğneler kullanılır. Kalıcılığı ömür boyu değil ama uzun yıllar kullanılır. Kaşınızın doğallığını bozmadan, kaşlarınızla aynı hizada ve uzunlukta çizgiler çizilmelidir. Boyadaki pigmentler derinin en üst tabakasına yerleştirilir.

1-2 saat gibi kısa bir sürede kalıcı ve dolgun kaşlara sahip oluyorsunuz. Boyalar doğal ve organik olduğu için herhangi bir alerjik duruma yol açmaz.

Microblading Kalıcı mı?

Her ne kadar dövme tekniği gibi görünse de yapılan işlemin tekniği sebebiyle kalıcılığı aynı değil. Dövmede derinin daha altına boya yerleştiği için ömür boyu kalıcı oluyor. Microblading işleminde kalıcılık 1-3 sene arası kalabiliyor. İşlem yapılırken daha uzun süre kalıcı olması için yaklaşık 4 hafta sonra rötuş yapılması gerekiyor.

Kalıcılığı etkileyen bazı un surlar bulunmaktadır. Bazı kişilerde 1 yıl kalırken bazılarında 3 yıla kadar kalıcılığını yitirmiyor. Yapılan teknik bu kalıcılığı etkiliyor. Kaş yaptırma sırasında kıl tekniği, dolgu tekniği, ortasını pudralama tekniği kalıcılık açısından önemli.

Bunların haricinde etkileyen unsurlar şunlardır;

  • Uygulamanın microblading veya mikropigmentasyon ile yapılması.
  • Uygulama renginin koyu tonlarda ya da açık tonlarda yapılması.
  • Uygulama yapılacak olan kişinin cilt tipi ve yapısı; kuru ciltli veya yağlı ciltli olması.
  • Kişinin cilt yüzeyi pürüzsüz veya gözenekli olması.

Tüm bunlar kalıcılığı etkileyen faktörler arasında.

Yazımızı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Kaş yaptırma fiyatları hakkında bilgi sahibi oldunuz. Farklı konularda bilgi sahibi olmak için sayfamıza göz atmayı unutmayın! 😊