Rom Fiyatları 2023 – Güncel Zamlı Fiyat Listesi

ROM FİYATLARI
ROM FİYATLARI

Rom fiyatları 2023 yılında kaç TL oldu? Havana Club, Captain Morgan, Malibu, Bacardi, Zacapa zamlı rom fiyatI nedir? Sizler için tüm rom fiyatlarını araştırdık. Yeni gelen zamlarla birlikte oluşan 2023 rom fiyatlarını bu yazımızda bulacaksınız. Migros, Carrefour gibi marketlerde rom fiyatları nedir? İşte rom fiyatları en güncel;

Rom Fiyatları

Ana maddesi şeker kamışı olan ve Orta Amerika, Latin Amerika ve Karayip adalarında yüksek miktarlarda üretilen Rom bu bölgede “Korsanların İçkisi” olarak biliniyor. Karayip Korsanları filmiydi popüler olmuştur.

Hangi rom kaç TL , fiyatı ne kadar ?, Güncel rom fiyatları 2023 ne kadar ? gibi en sık sorulan soruları yazımızda cevaplamaya çalıştık. Güncel rom fiyatları aşağıdaki gibidir;

Havana Club Rom Fiyatı
70 lik Anejo 3 Anos Rom Ne Kadar? 550 ₺
70 lik Anejo 7 Anos Rom Ne Kadar? 620 ₺
70 lik Seleccion De Maestros Rom Ne Kadar? 950 ₺
rom fiyatı
Captain Morgan Rom Fiyatı
70 lik Captain Morgan Gold Rom Ne Kadar? 539 ₺
70 lik Captain Morgan White Rom Ne Kadar? 539 ₺
rom fiyatı
Zacapa Rom Fiyatı
70 lik Zacapa Rom Ne Kadar? 950 ₺
rom fiyatı
Bacardi Rom Fiyatları
70 lik Bacardi Black Rom Ne Kadar? 599 ₺
70 lik Bacardi Carta Oro Rom Ne Kadar? 599 ₺
70 lik Bacardi Carta Blanca Rom Ne Kadar? 589 ₺
70 lik Bacardi Carta Negra Rom Ne Kadar? 599 ₺
2023 rom fiyatı
Malibu Rom Fiyatları
50 lik Malibu Rom Fiyatı Ne Kadar? 350 ₺
70 lik Malibu Rom Fiyatı Ne Kadar? 440 ₺
rom fiyatı

Rom Tarihi

Romun hikayesi, 15.yy’da Kristof Kolomb’un Amerika kıtasını keşfi ve bu kıtayı sarmalayan egzotik adalara şeker kamışını götürmesiyle başlamaktadır. İlk olarak 1700’lü yıllarda Brezilya, Barbados ve Jamaika’da üretilen Rom,  18.yy’a doğru ise Amerika’da bulunan koloni ülkelerde oldukça popüler bir içki haline geldi.

👀Rom, şeker, su ve limon ile yapılan Rum Sling kokteyli, Amerika’nın ilk kokteyli olarak bilinir.

Günümüzde Dünyadaki rom üretiminin neredeyse %80’i Karayip adalarında yapılmaktadır.

Rom Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada birçok farklı çeşit rom bulunuyor. Rom çeşitleri genellikle yıllarına göre ayrılmaktadır. Romları 3 başlık altında incelemek mümkün;

  • White (Silver, Light): 1 yıl civarı olgunlaştırılan, renksiz ve düz tatlara sahip romlardır. Genelde kokteyllerde kullanılır.
  • Gold: 1 yıldan daha uzun süre fıçıda zaman geçiren, White romlara göre daha kompleks tatlara sahip romlardır. Yine genellikle kokteyllerde kullanılırlar.
  • Dark (Black): 3 ila 8 yıl arası veya fazlası fıçılarda yıllandırılan kompleks tatlara sahip, koyu renkli romlardır. Bu kategori için, Rom dünyasının single matları ya da yaşlı harman viskileri diyebiliriz.

Rom Nasıl İçilir?

Rom genellikle kokteyllerde kullanılan bir içki türüdür. Bunun yanında sek içilen romlarda var. Kokteyllere tat vermesi için ekleyebileceğiniz romlar olduğu gibi Single malt gibi tek başına içeceğiniz romlarda vardır. Bu sebepten Rom içme şekliniz Rom çeşidine göre değişkenlik gösterebilir.

Yine de şunu söylemek istiyorum ki, Rom içme şekliniz diğer alkoller gibi tamamen sizin zevkinize bağlı!

Bu da dikkatinizi çekebilir; SÜRYANİ ŞARAP FİYATLARI.

Yazımızı beğendiyseniz aşağıya yorum yapmayı ve sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.