Diş Beyazlatma Fiyatları 2022 – Güncel Fiyatlar Devlet/Özel

DİŞ BEYAZLATMA FİYATLARI
DİŞ BEYAZLATMA FİYATLARI

Diş beyazlatma fiyatları 2022 yılı güncel fiyat listeleri TDB tarafından hazırlanarak diş beyazlatma fiyatı belirlenir. TDB rehber fiyat tarifesinden bilgi edinebilirsiniz fakat internet üzerinde alacağınız tedavi planlarını ve fiyatları yanıltıcı olabilmektedir. Çünkü kişiden kişiye değişen tedavi planlaması vardır.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları ofis tipi, ev tipi vb gibi çeşitlerle fiyat değişikliklerine yol açmıştır. Bütün beyazlatma yöntemlerinin fiyatları, kullanılan malzemelerden dolayı farklılık göstermektedir. Fiyatlar şu şekildedir;

Diş Ağartma (Beyazlatma Vital Tek Diş En Çok 4 Adet) (Malzeme Ücreti Hariç)390,00
Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş ) (Seans Başına – Dolgu Hariç)520,00
Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç)2.355,00
diş beyazlatma fiyatları

Editörün önerisi: DİŞ PROTEZ FİYATLARI.

Devlet Hastanesinde Diş Beyazlatma Fiyatları

Devlet hastanelerinde diş beyazlatma var mı? gibi sorular günümüzde en sık araştırılan konuların başındır. Sararan dişler kişide estetik kaybına neden olmaktadır. Özel hastane ve diş kliniklerinde diş beyazlatma fiyatları çokyüksek olduğundan hastalar son zamanlarda diş beyazlatma için devlet hastanelerini tercih etmektedirler.

Devlet hastenelerinde diş beyazlatma işlemi artık yapılıyor. Eskiden bu keyfi işlem sayılıp yapılmıyordu ama daha sonra SGK kapsamına girdiği için devlet hastaneleri de bu işlemi ücretsiz yapmaya başladı.

Fakat devlet hastanesinde diş beyazlatma konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. Bu konuda iyi bir araştırma yapıp alanında uzman bir doktora yaptımanız şart yoksa dişlerinize ciddi zararlar verebilirsiniz.

Devlet hastanelerinde diş beyazlatma fiyatları şu şekildedir;

Diş Ağartma (Beyazlatma Vital Tek Diş En Çok 4 Adet) (Malzeme Ücreti Hariç)390,00
Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş ) (Seans Başına – Dolgu Hariç)520,00
Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç)2.355,00
diş beyazlatma fiyatları

Özel Hastanelerde Diş Beyazlatma Fiyatı

Dişlerin estetik açıdan sağlıklı ve güzel görünüme ulaşması için yapılan işlem rengini beyazlatma olduğu bilinmektedir. Profesyonel şekilde yapılabilmesi için diş hekimleri tarafından yapılması gereken diş beyazlatmanın fiyatları klinik ve uzman hekim farkıyla değişebilmektedir.

1.Diş ağartma Vital tek diş için en fazla dört adet, malzeme fiyatları hariç olarak 750 TL den başlamaktadır.

2.Diş ağartma çene için ve malzeme fiyatı hariç olarak 2.000 TL den başlamaktadır.

Diş beyazlatma fiyatları 2023 yılında ortalama  2.000 TL – 3.000 TL  arasında değişim göstermektedir.

SGK Devlet Hastanesi Diş Tedavi Ücretleri 2022

SGK diş beyazlatma ücretlerini karşılamaya başlamıştır. Diş beyazlatma işlemi sırasında yapılan bazı işlemlerde olabilir. İşlemler ve ücretleri şunlardır;

 • Diş Hekimi Muayenesi 145 TL
 • Uzman Diş Hekimi Muayenesi 175 TL
 • Kontrol Hekim Muayenesi 145 TL

Bu da dikkatinizi çekebilir! ZİRKONYUM DİŞ FİYATLARI.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişlerin mine katmanında oluşan koyu renklerin giderilmesi tedavisidir. Sigara, çay, kahve, düzenli fırçalamama gibi birçok sebepten dolayı sararan dişlerin rengini birkaç ton açmak için kullanılır.

Diş etleriniz bu işlemden bi zarar görmez. Bu konu birçok kişi tarafından merak edilmektedir çünkü sararan dişler estetik görünmez. Hatta sırf bu sebepten dolayı gülmek istemeyen hastalar bile bulunmaktadır.

Birçok kişi evde bu yöntemi yapmaya çalışmakta fakat hem istedikleri sonuç olmaz hem de diş mineniz zarar görebilir.

Diş Renklenme Nedenleri

Diş rengi çeşitli nedenlere bağlı olarak sararabilir. Diş renk değişikliği teknolojik tedavi yöntemleri ile beyazlatılabilir. Genel olarak diş renk değişikliği sebepleri;

☠️ Fizyolojik renklenme

☠️Amalgam dolgu sonrası renk değişikliği

☠️ Aşırı antibiyotik kullanılması

☠️ Hamilelik döneminde antibiyotik kullanılması

☠️Kahve, çay, tütün gibi ürünlerin kullanılması

☠️Kanal tedavisi sonrası diş içerisinden gelen renklenmeler dişlerin renk değiştirmesine sebep olur.

Buna da bir göz atın! DİŞ ÇEKİM FİYATLARI.

Diş Beyazlatma Yöntemi Nasıl Yapılmaktadır?

Diş beyazlatma işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

 • Beyazlatma işlemine ilk önce ağartma ile başlanır. Sonrasında ise dişteki lekeleri parçalayarak devam edilir. Sonradan ise dişleri parlatarak ve dişin kalıcı olarak beyazlaması için lazer yöntemiyle rengini stabil hale getirir.
 • Diş minelerinin susuz kalmaması için beyazlatıcı jeller kullanılarak, dişlerin çatlamaması sağlanmalı.
 • Normal zamanlarda bile dişlerimizin arasına giren yiyeceklerin uzun süre kalmasından dolayı dişte renk değişimi meydana gelir bu yüzden düzenli fırçalamak gerekmektedir.
 • Beyazlatma yönteminden sonra doktorunuzla birlikte karar vererek diyet listesi oluşturmanız gerekmektedir.
 • Bazı vaka durumlarında soğuk ve sıcak hassasiyetinde sıkıntı olabilmektedir. Bu sıkıntının çok büyük olmadığını da belirtelim.

Diş Beyazlatmadan Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Beyazlatma işleminden sonra soğuk ve sıcak gıda ve sıvı tüketimlerinde hassasiyet oluşması normaldir. En fazla 2 gün içerisinde bu ortadan kalkar ve bu hassasiyet oldukça normaldir.

Beyazlatma işleminin bilinen bir yan etkisi yoktur. Yine de kısa bir süre diş yapısı hassaslaşacağı için bazı detaylara dikkat etdilmelidir;

 1. Beyazlatmanın hemen sonrasında çay, kahve ve sigara tüketimi yapılmamalıdır.
 2. Renkli gıda tüketiminden uzak durulması gerekir. Özellikle kırmızı renkli gıdalardan uzak durmalısınız.
 3. Beyazlatma işleminden sonra diş bakımınıza daha çok dikkat etmeniz gerekiyor. Kalıcılığı uzun süre korumak için günde 2 kez dişlerinizi fırçalamalı ve diş ipi ve gargara kullanmanızda fayda vardır.
 4. Sigara diş rengini etkileyen en zararlı alışkanlıklardan bir tanesidir. Beyazlatma sonrası sigara tüketimini azaltmak dişlerin tekrar renklenmesinin önüne geçmektedir.
 5. Dişler, her zaman bizim yaptığımız şeyler sonucu değil genetik olarak belli bir renge sahip olabilir. Bundan dolayı beyazlatma işlemi kemik renginizle alakalı olup yeterli gelmediği durumlarda diş hekiminize danışarak başka yöntemler deneyebilirsiniz.

20’LİK DİŞ ÇEKİM FİYATLARI.

Diş Beyazlatma Çeşitleri

4 çeşit beyazlatma yöntemi vardır;

Ev Tipi Beyazlatma

Beyazlatılacak diş ölçüleri alınmakta ve onlara göre plak hazırlanmaktadır. İçlerine jel sürülür ve hekiminizin belirlediği süre kadar bu plaklar kullanılır.

Tek Diş Beyazlatma

Kanal tedavisi yapılan dişlerde sonradan renk kaybı yaşanır. Rengi değişen dişe, tek diş beyazlatma işlemi yapılabilir.

 Kombine Tipi Diş Beyazlatma

Hem klinik hem de ev ortamında beraber uygulanan beyazlatma yöntemidir. 

Klinik Tipi Beyazlatma

Diş kliniği içerisinde yapılan işlemlerdir. Klinik tipi diş beyazlatma zamandan tasarruf sağlar bu yüzden daha çok kullanılır.

Diş Beyazlatma Etkisi Kalıcı Mı?

Beyazlatmanın kalıcılığı sizin kullanımınıza ve bakımınıza göre değikenlik gösterir. Ortalama olarak 1 sene kalıcılık sürer. Fakat bazı hastalarda daha kısa bazı hastalarda daha uzun sürebilir. Doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uyunuz.

Diş Beyazlatma Yönteminin Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Klinikte yapılan ofis tipi lazerli tedavi yöntemi 15 dakika kadar sürmektedir. Ev tipi diş beyazlatma yöntemlerinde ise 5 6 gün tedavi sürebilir.

Lazer Yöntemi İle Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Sararmış olan dişlerin üzerine lazer ışığı belirli bir süre boyunca sabit verilir. Tek başına lazer ışığı ile dişin beyazlaması mümkün sayılmaz. Beyazlatma jeli aktif edilerek lazer ışığı ile uygulanır ve böylelikle beyazlatma süreci başlar. En fazla 15 dakika içerisinde işlem biter ve beyazlatma operasyonu gerçekleşmiş olur.

Herkes Diş Beyazlatma Yöntemini Yapabilir mi?

Buna en doğru kararı diş hekiminiz verecektir. Fakat diş beyazlatma yönteminin hiçbir zararı olmadığı için evet herkes yapabilir diyebilir. Gebe ve emzirenseniz dikkatli olmanız gerekmektedir.

ofis tipi diş beyazlatma

Aklınıza takılan soruları aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.😊