Bim Bulgur Fiyatları 2022 – %100 GÜNCEL FİYATLAR

bim bulgur fiyatları
bim bulgur fiyatları

Bim bulgur fiyatları 2022′de ne kadar olduğu merak konusu. Çünkü bulgur en çok tüketilen bakliyatlardan biridir. İçerisindeki düşük karbonhidratla diyet dönemlerinin vazgeçilmezidir. Pilavı çok sevildiği gibi çeşitli yemek ve salatalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Bim Bulgur Fiyatları

Bim bulgur fiyatları internette çok araştırılan konulardan biridir. Çünkü bu ürün de yüksek enflasyondan etkilenmiştir. Hal böyle olunca vatandaş, daha çok tasarruf yapabilmek için Bim’e yönelmişlerdir.

Peki Bim bulgur fiyatları ne kadar? İşte karşınızda o fiyatlar…

DOYUM ORGANİK BULGUR ÇEŞİTLERİ 500 GR13,50 TL
SABAN KÖFTELİK BULGUR 1KG 15,50 TL
SABAN PİLAVLIK BULGUR 1KG15,50 TL
BİM BULGUR FİYATLARI

Editörün önerisi: BİM PİRİNÇ FİYATLARI.

Bim 1kg Bulgur Fiyatları 2022

Bim de 1kg bulgur Saban markası satmaktadır. Hem yemeklik hem köftelik şekilde satılmaktadır. Fiyatı 15,50 TL‘dir Fiyatlar günceldir.

Bim Saban Köftelik Bulgur Fiyatı 2022

Saban Bim’in kendi markasıdır. Saban 1kg köftelik bulgur fiyatı 15,50 TL’dir. İnce bulgur olarakta geçer. Çeşitli köfteler ve salatalarda kullanabilirsiniz.

Bim Pilavlık Bulgur Fiyatı 2022

Pilavlık bulgur, köftelik bulgura göre daha kalındır ve nefis pilavlar yapabilirsiniz. Bim’de Saban markası pilavlık bulgur yapmaktadır. Fiyatı 15,50 TL‘dir. Pilavlık bulgur en çok domatesle birlikte yapılmaktadır. Yanında turşu veya yoğurt vazgeçilmez ürünlerdir.😊

Bim Kısırlık Bulgur Fiyatı

Bim’de satılan Saban köftelik bulgur, kısır yapmak için idealdir. Özellikle ev davetlerinde veya annelerimizin altın günlerinde kısır en çok yapılan yemektir. Çok severek tüketilmektedir.

Bu kadar sık tüketildiği için vatandaş uygun fiyata satın almak ister. Bim bu ürünü de uygun fiyata satmaktadır. Bim Saban kısırlık bulgur fiyatı 15,50 TL‘dir.

Diğer Marketlerde Bulgur Fiyatları

Daha iyi karşılaştırma yapabilmeniz için size en güncel olarak diğer marketlerde satılan bulgur fiyatlarını sıraladık;

  1. A101: YÖREMCE BULGUR 1KG PİLAVLIK 15,50 TL
  2. ŞOK: ANADOLU MUTFAĞI 1KG PİLAVLIK BULGUR 15,50 TL
  3. BİM: SABAN 1KG PİLAVLIK BULGUR 15,50 TL
  4. MİGROS: DURU 1KG PİLAVLIK BULGUR 21,90 TL
  5. CARREFOURSA: CARREFOUR PİLAVLIK BULGUR 1KG 15,50 TL

İlginizi çekebilir: BİM ŞEKER FİYATLARI.

Bulgur Çeşitleri

Bulgur çeşitleri sarı bulgur ve esmer bulgur olmak üzere 2 ana sınıfa gruba ayrılır. Bu gruplar büyüklüklerine göre; iri pilavlık bulgur, pilavlık bulgur, köftelik diğer bir ismi ile düğü / düğürcük bulgur, Midyat bulguru ve çiğ köftelik bulgur olarak sınıflandırılır. Köftelik bulgur Gaziantep yöresinde “simit” ismiyle bilinir.

Bulgur rengini buğdaydan almaktadır. Bulgur sadece su ve buğdaydan oluşur ve rengi tamamen doğaldır. Sarı bulgur; Anadolu’nun sert durum buğdayından oluşmaktadır. Bu yüzden rengi sarıdır.

Fakat esmer bulgur, esmer bezostiye buğdaydan oluşur. Bu yüzden de rengi daha koyudur. Kısacası renk farkı ham maddeden kaynaklanmaktadır. Renkleri farklı olduğu gibi lezzetleri de farklıdır.

Bulgurun Faydaları

Yüksek miktarda lif içermesi nedeniyle bağırsak çalışmasını arttırıp ve kilo kontrolüne yardımcı olur. Dünya Sağlık Örgütüne göre günde 25-30 gr. civarında lif ihtiyacımız bulunmakta ve bulgur yüksek lif içermektedir.

İçerisindeki B1 vitaminleri; sinir ve sindirim sistemimizin güçlenmesinde önemli rol alır. Bu vitaminin, beriberi hastalığının önlenmesinde düzenli tüketilmesi gerekiyor. Tüm bütün bunların dışında yapısında içerdiği folik asit sayesinde hamile annelerin bebeklerin beyin gelişimi için önemlidir.

Bulgur uzun süre tok tutar, kana yavaş karıştığı içinde diyetlerde rahatça kullanılabilir. Ayrıca şeker hastalarına tavsiye edilir. Salatalarda, sıcak ve soğuk yemeklerde kullanılan bir malzeme olması nedeniyle oldukça çeşitlilik sunan bir üründür.

Bulgurdan en çok yapılan soğuk meze; KISIR TARİFİ

BİM BULGUR FİYATLARI

Yazımızı beğendiyseniz aşağıya yorum bırakmayı unutmayınız.😊